Słownik Kalendarzy – Plecki, wyklejki, emblematy

Opublikowany przez:

W opisie kalendarzy posługujemy się wieloma terminami poligraficznymi. Niejednokrotnie
zwroty używane w opisach produktów potrafią być zagadką, dlatego – specjalnie dla
klientów Świata Kalendarzy – stworzyliśmy mały słowniczek. Liczymy na to, że ułatwi on rozszyfrowanie najważniejszych pojęć.

Słownik kalendarzowy

Autorski kalendarz – kalendarz firmowy projektowany na indywidualne zamówienie, dokładnie według oczekiwań klienta, z indywidualnie dobraną oprawą, wykończeniem, wnętrzem.
Biuwar – rodzaj firmowego kalendarza biurkowego w postaci bloku kartek do notatek, z nadrukiem niewielkiego kalendarium rocznego.
Chamois – określenie odcienia papieru użytego do druku kalendarza książkowego. Oznacza elegancką, kremową barwę.
Emblemat – metalowe zdobienie oprawy kalendarza. Najczęściej emblemat ma  formę logo firmy.
Główka – w firmowych kalendarzach trójdzielnych lub kalendarzach czterodzielnych dla firm, jest to część znajdująca się nad kalendariami. Stanowi ona największą powierzchnię do zadruku reklamowego w tych modelach kalendarzy.
Kalendarium – najważniejsza część kalendarza, czyli daty zaprezentowane w formie graficznej (cały miesiąc lub rok na jednej stronicy, z widocznym układem dat) lub rozpisane na poszczególne dni (jak w kalendarzach książkowych). W kalendarium zamieszczamy datę dzienną, miesiąc, rok, ale też informacje dodatkowe, np. imieniny, ważne rocznice, święta, wschód i zachód słońca itp.
Listwowanie – dotyczy kalendarzy planszowych. Na górnej i dolnej krawędzi kalendarza umieszcza się metalowe listwy, które zapobiegają podwijaniu się papieru.
Perforowane narożniki – niewielkie nacięcia w narożnikach stron, które można oderwać, kiedy dana karta stanie się nieaktualna. Dzięki oderwaniu narożników, łatwiej jest szybko otworzyć kalendarz na aktualnej dacie.
Plecki – w firmowym kalendarzu trójdzielnym lub czterodzielnym, część znajdująca się w środkowej części (czyli pod kalendariami), między główką a stopką. W niektórych modelach kalendarzy trójdzielnych plecki są specjalnie poszerzone, dzięki czemu uzyskujemy dodatkową powierzchnię reklamową.
Registry – w kalendarzach książkowych dla firm są to wycięcia lub nadruki na zewnętrznej krawędzi stronic (najczęściej z nazwami miesięcy). Ułatwiają one wyszukiwanie informacji w kalendarzu.
Stopka – w firmowym kalendarzu trójdzielnym lub czterodzielnym jest to część widoczna poniżej kalendariów. Znajduje się na niej miejsce na nadruk reklamowy, zwyczajowo umieszcza się tam również dane adresowe firmy.
Wyklejka – wewnętrzna strona oprawy kalendarza książkowego. Można wykorzystać ją do zadruku reklamowego.

Szukasz czegoś innego?
Skorzystaj z usług naszych doradców klienta!

Wiemy jak ciężki potrafi być wybór gadżetów promocyjnych odpowiednio dopasowanych do filozofii firmy, dlatego nasi pracownicy przechodzą odpowiednie szkolenie, tak aby doradzić Państwu w wyborze, z którego będziecie zadowoleni.

Wypełnij formularz kontaktowy, a nasz doradca klienta skontaktuje się z Tobą jeszcze tego samego dnia!