Kalendarze Firmowe – kiedy warto je zamawiać?

Opublikowany przez:

Temat związany z kalendarzami najczęściej kojarzy nam się z końcówką roku. W przypadku, kiedy zamierzamy zamówić kalendarze firmowe, a następnie wręczyć je swoim klientom, jest to zdecydowanie za późno, aby ten temat dopiero podnosić. Kiedy zatem jest najlepsza pora, aby zacząć tworzyć projekt kalendarza na nadchodzący rok i składać na niego zamówienie?

Daj sobie czas, aby stworzyć idealny kalendarz

Dobrze znane wszystkim powiedzenie „co nagle to po diable”, doskonale odnosi się do kalendarzy. Projekty tworzone pod presją czasu, często zawierają w sobie liczne błędy. Błędy, których usunięcie może być bardzo kosztowne lub nawet niemożliwe. Do jednych z najczęściej występujących zalicza się pomylone kalendarium. Złe przypisane nazwy do dni miesiąca, zbyt długi lub za krótki luty, a także nieprawidłowo zaznaczone święta i dni wolne od pracy. To poważne zmartwienie dla firmy, która takie kalendarze zaprojektowała i wykonała. Straty wizerunkowe wynikające z wręczenia kalendarzy z błędem mogą być znacznie większe, niż straty finansowe spowodowane spisaniem tych kalendarzy na makulaturę.

Na szczęście nie zawsze tak musi być. Działając z wyprzedzeniem, zapewniamy sobie odpowiednio dużo czasu, aby móc stworzyć kalendarz i kalendarium wolne od błędów i ciekawie wyglądającej.

Praca nad nowym kalendarzem – najlepiej zacząć od połowy roku

Maj i czerwiec – to najlepszy moment, aby zacząć pracę nad projektem kalendarza na kolejny rok. Dotyczy to szczególnie tych kalendarzy, które mają zadrukowaną, personalizowaną okładkę, a także kalendarzy ściennych i trójdzielnych, z większą powierzchnią reklamową. Konieczność przygotowania projektów, wykonania zdjęć, opracowania informacji. To wszystko wymaga czasu, który w ten sposób sobie zapewniamy.

Ceny, ceny i jeszcze raz ceny

Odpowiedzialne podejście do swojego biznesu, to między innymi rozsądne gospodarowanie własnymi środkami. Zamawiając kalendarze firmowe na ostatni dzwonek, kiedy liczba zamówień często przekracza moce drukarni, jesteśmy narażeni na ponoszenie wysokich kosztów swojej niefrasobliwości. Ceny kalendarzy mogą wówczas być dwukrotnie wyższe, niż ceny oferowane w środku roku. Czy warto ponosić tak wysokie wydatki? Za zaoszczędzone pieniądze można natomiast zwiększyć nakład kalendarzy lub zamówić inne gadżety reklamowe.

Projekt zlecony i jego koszty

Innym powodem, przemawiającym aby wcześniej zamawiać kalendarze firmowe, jest przygotowanie dla nich projektu. Jeżeli klient nie zajmuje się tym samodzielnie, bo np. nie potrafi, nie ma odpowiednich programów lub po prostu woli to zlecić profesjonalistom ze studia graficznego, ponownie opłaca się zamawiać kalendarze firmowe wcześniej. Dział graficzny drukarni może taki projekt przygotować bezpłatnie w ramach zamówienia, pod warunkiem że ma na to wystarczającą ilość czasu. Zamawiając kalendarze pod koniec roku, kiedy grafikom piętrzą się projekty do zrealizowania, nie można liczyć na bezpłatne wykonanie takiej usług. Koszt projektu graficznego to ok. 100 do 200 złotych. Pamiętajmy również o tym, że przygotowanie ciekawego i oryginalnego projektu wiąże się z dużą ilością czasu. Czasu, którego nie brakuje w środku roku, ale pod koniec jest z nim krucho. Między innymi dlatego najbardziej dopracowane kalendarze to te, które zostały zamówione stosunkowo wcześnie.