JAK ZAPROJEKTOWAĆ IDEALNY KALENDARZ TRÓJDZIELNY?
Co jest tajemnicą sukcesu każdego kalendarza? Dwie rzeczy. Pierwsza to wybór właściwego modelu. Druga to projekt. Jeżeli poszukują Państwo kalendarza ściennego, z myślą o użytkowaniu go w biurze, zdecydowanie polecamy kalendarze trójdzielne. Jest ku temu wiele powodów.
Dlaczego kalendarz trójdzielny idealnie wpasuje się do biura?
- Duża i zawsze widoczna główka, którą można dowolnie zaprojektować,
- Zawsze widoczne 3 bloki kalendarium,
- Czytelność i łatwość użytkowania,
- Ruchome okienko do zaznaczania bieżącej daty.
Jeżeli podzielają Państwo naszą opinię i również skłaniają się ku zamówieniu kalendarzy trójdzielnych, przygotowaliśmy kilka pomysłów na indywidualny projekt kalendarza trójdzielnego.
Co można zaprojektować w kalendarzu trójdzielnym?
Główka – to górna część kalendarza, zawsze widoczna, znajdująca się ponad bloczkami z kalendarium miesięcznym. Główka jest wykonana z tektury i może być płaska lub wypukła. Na tej części kalendarza zwykle projektowane są najważniejsze elementy informacyjne, takie jak logo firmy, dane adresowe, ciekawa grafika lub collage składający się z mniejszych zdjęć. Grafika na główce kalendarza trójdzielnego powinna być zaprojektowana z maksymalną starannością i dbałością o detale, ponieważ będzie eksponowana przez cały rok. Nie powinna zbyt szybko się nudzić i zawsze powinna wywoływać zainteresowanie oraz kojarzyć się z pozytywnymi emocjami.
Plecy – to tekturowa plansza, znajdująca się poniżej główki, do której przymocowane są bloczki z miesięcznym kalendarium. W zależności od wybranej wersji kalendarza – deluxe lub standardowego, będziemy mieć do dyspozycji różną powierzchnię do wykorzystania. Projekt może obejmować rozmyte zdjęcie jako tło lub bardziej zaawansowaną grafikę, z dodatkiem tekstów, praktycznych informacji, humorystycznych scenek. Tu jedynym ograniczeniem jest wyłącznie wyobraźnia i kreatywność.
Kalendarium – w większości przypadków kalendarze trójdzielne wyposażone są w standardowe kalendaria w kolorze czarnym i czerwonym. Kolorem czarnym zaznaczone są dni robocze, natomiast czerwonym święta. Dodatkowo, na stronach kalendarium znajdziemy informacje o imieninach oraz nazwy dni tygodnia, pisane w różnych językach. Rzecz jasna, indywidualny projekt kalendarza trójdzielnego może także obejmować samodzielnie zaprojektowane strony kalendarium. Począwszy od zmiany kolorów, krój fontów, układ, aż po dodanie zupełnie nowych elementów czy uzupełnienie kartek o kolorowe tło.
O czym pamiętać, tworząc projekt indywidualnego kalendarza?
- Wysoka jakość zdjęć– fotografie wykorzystywane do projektu powinny mieć bardzo dobrą rozdzielczość i być zapisane w modelu koloru CMYK. Gwarantuje to ich wyrazistość, ostrość i właściwe nasycenie kolorów po wydrukowaniu.
- Wielkość elementów– wielkość napisów nie powinna być mniejsza niż 5-6 mm, aby zapewnić im należytą czytelność.
- Dobór kolorów– warto kilka razy zastanowić się nad pomysłem projektu kalendarza, składającego się z krzykliwych kolorów. Czy na pewno taki kalendarz będzie stosowaną dekoracją biura i ułatwi pracę w nim?