Znakowanie kalendarzy książkowych – co musisz wiedzieć?
Kalendarze książkowe dla firm należą – obok kalendarzy trójdzielnych – do najpopularniejszych gadżetów w swojej klasie. Przedsiębiorstwa decydują się na wybór kalendarzy książkowych ze znakowaniem, ponieważ biorą pod uwagę ich prestiż i wysokie walory estetyczne. Nie bez znaczenia pozostaje również fakt, że gadżet taki ma bardzo osobisty charakter: zabiera się go ze sobą na spotkania, sięga po niego w czasie pracy, a często nawet poza jej godzinami, zapisując prywatne terminy i wydarzenia.
Kalendarz książkowy ze znakowaniem czy kalendarz na zamówienie?
Nieodłączną część każdego kalendarza reklamowego stanowi element (lub kilka elementów), który łączy kalendarz z konkretną marką. Firmy mogą nadać gadżetom indywidualny charakter na dwa sposoby. Pierwsza opcja to kalendarze projektowane od podstaw, specjalnie dla zamawiającego. Wielką zaletą tego rozwiązania jest możliwość decydowania nawet o detalach, takich jak szczegóły oprawy i układ kalendarium.
Nie zawsze jednak przedsiębiorstwa potrzebują aż tak daleko idących zmian w kalendarzu reklamowym. Często w pełni satysfakcjonującym rozwiązaniem jest wzbogacenie gotowego projektu o pewne elementy kojarzące się z marką. W takim przypadku warto skorzystać z dostępnych metod znakowania, których w przypadku reklamowych kalendarzy książkowych jest naprawdę sporo. I jeszcze jedna kwestia godna zapamiętania: ważne, by producent kalendarzy książkowych mógł przedstawić zamawiającemu katalog co najmniej kilkunastu, a najlepiej kilkudziesięciu wariantów do wyboru. Im jest ich więcej, tym większa szansa, że dany projekt nie powtórzy się w tej samej branży.
Popularne metody znakowania kalendarzy książkowych
Bardzo lubianą metodą znakowania jest tłoczenie logo na okładce kalendarza książkowego. Wklęsły wzór przykuwa uwagę, ponieważ działa nie tylko na zmysł wzroku, ale również dotyku – dokładnie ten sam zabieg marketingowy stosuje się również w projektach wizytówek. Odwzorowanie znaku firmowego uzyskane metodą wytłaczania jest ponadto bardzo trwałe i nie ściera się nawet przy intensywnym użytkowaniu kalendarza.
Efektowną i godną polecenia alternatywą dla tłoczenia jest umieszczenie metalowego emblematu na oprawie kalendarza książkowego. Takie znakowanie również oddziałuje zarówno na zmysł wzroku, jak i dotyku, uruchamia więc pamięć sensoryczną i sprzyja zapamiętywaniu marki.
Warto wspomnieć, że oprócz logo, na oprawie umieszcza się czasem nazwisko posiadacza kalendarza. To rozwiązanie wprawdzie rzadziej spotykane, ale (dzięki swej unikalności) również szczególnie atrakcyjne.
Znakowanie kalendarzy książkowych – wstążki, wklejki i wyklejki
Do godnych polecenia metod znakowania kalendarzy należą również barwne wstążki z nadrukowanym lub haftowanym logo. Służą one jako zakładki, dlatego użytkownicy kalendarzy książkowych mają sporo okazji, by zapamiętać umieszczony na nich znak firmowy.
Znacznie szerszy wymiar reklamowy, niż samo tylko znakowanie, mają natomiast wyklejki (umieszczane wewnątrz okładki) i wklejki (umieszczane w bloku kartek). To cała powierzchnia do swobodnego wypełnienia dowolnym przekazem reklamowym… albo też samym tylko firmowym logo, w zależności od życzenia klienta.
Szukasz czegoś innego?
Skorzystaj z usług naszych doradców klienta!
Wiemy jak ciężki potrafi być wybór gadżetów promocyjnych odpowiednio dopasowanych do filozofii firmy, dlatego nasi pracownicy przechodzą odpowiednie szkolenie, tak aby doradzić Państwu w wyborze, z którego będziecie zadowoleni.
Wypełnij formularz kontaktowy, a nasz doradca klienta skontaktuje się z Tobą jeszcze tego samego dnia!