Producent: Świat Kalendarzy

Potrzebujesz pomocy?

535 202 585

Techniki znakowania kalendarzy książkowych

Kalendarze książkowe są nieodzownym gadżetem wielu osób. Nie rozstają się z nimi biznesmeni, nauczyciele, naukowcy oraz zwykli przedsiębiorcy. Kalendarz książkowy, oprócz pełnienia ważnej roli terminarza, służy nam również jak notatnik, szkicownik, spis telefonów. Dla sporej liczby ludzi stanowi podręczny komputer, w którym zapisują najważniejsze informacje, nie tylko o datach spotkań, ale również o finansach lub swoich pomysłach i projektach. Codziennie użytkowany, również w trudnych warunkach kalendarz książkowy, powinien być wykonany z największą starannością oraz przy użyciu niezawodnych i trwałych materiałów. Tu również pojawia się pytanie o dostępne techniki znakowania kalendarzy książkowych.

 

Indywidualizacja, czyli jak uczynić kalendarz książkowy oryginalnym

Jak uczynić kalendarz książkowy wyjątkowym gadżetem reklamowym? Oczywiście nadając mu cechy indywidualne. Tak zwana indywidualizacja kalendarzy obejmuje wiele opcji, pozwalający modyfikować wygląd produktu. Najczęściej wybierane warianty to:

  • Wklejka i wyklejka – są to dodatkowe kartki zadrukowane jednostronnie lub dwustronnie, wklejone w wybrane miejsce kalendarza. Wyklejka znajduje się na wewnętrznych stronach okładek, natomiast wklejka to pojedyncza kartka, umieszczona wewnątrz kalendarza, jako 1 i 2 strona. Możliwość wykorzystania druku CMYK w pełnym kolorze, pozwala umieścić na takiej wklejce lub wyklejce dowolną grafikę lub zdjęcie.
  • Tasiemka – w kalendarzach książkowych pełni rolę zakładki. Jest to cienka, nylonowa tasiemka, którą można poddać procesowi indywidualizacji i zmienić jej kolor na jeden z kilku dostępnych w palecie. Możemy również wybrać rodzaj tasiemki spośród tasiemek tkanych i gładkich.
  • Tłoczenie – metoda znakowania wykonywana na zewnętrznej stronie okładki. Tłoczenie można wykonać na sucho oraz z użyciem folii w kolorze metalicznych, najczęściej złote lub srebrne. Aby uzyskać efekt wklęsłego znakowania, konieczne jest przygotowanie metalowej matrycy, odwzorowującej w negatywnie kształt logo lub napisu. Następnie jest ona rozgrzewana i pod dużą siłą dociskana do okładki. W wersji z folią, na jej powierzchni znajduje się specjalna, cienka folia, która zostaje pod wpływem temperatury i siły nacisku, wprasowana w okładkę.
  • Grawerowanie laserowe – o ile tłoczenie jest bardzo elegancką metodą znakowania, to jednak jej opłacalność jest wprost proporcjonalna dla dużych nakładów kalendarzy. W przypadku mniejszych zamówień, w ilości kilkunastu lub kilkudziesięciu sztuk kalendarzy, alternatywą dla tłoczenia jest grawerowanie laserowe. Polega ono na działaniu skupioną wiązka światła laserowego, które swoją wysoką temperaturą wypala w powierzchni materiału określony wzór. Głowica lasera jest sterowana cyfrowo przez program komputerowy, gwarantując wysoką precyzję i powtarzalność znakowania w całym nakładzie. Brak kosztów przygotowalni i możliwość personalizacji czyni tę metodą szybką, wygodną i korzystną cenowo w małych, jak i bardzo dużych nakładach.

Inne metody znakowania kalendarzy książkowych

Oczywiście metod znakowania jest niezwykle wiele, a z każdym dniem ciekawych pomysłów przybywa. W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się elementy metalowe – rozwój technologii sprawił, że  możliwe jest wycięcie praktycznie dowolnego kształtu. Dzięki temu element metalowy może prezentować na przykład logo, bądź inny, wybrany przez klienta kształt. Ciekawym dodatkiem może być także gumka zapinająca – odpowiednio dobrana do charakteru kalendarza może dodać mu wiele kolorytu.

Powyższe techniki można także łączyć w rozmaite sposoby. Przykładem takiego połączenia może być okładka kalendarza, na której grafika w połowie została nadrukowana, a w połowie wytłoczona.

Jeśli chcieliby Państwo dowiedzieć się więcej o technikach znakowania kalendarzy książkowych, zachęcamy do skontaktowania się z naszymi specjalistami telefonicznie, lub poprzez formularz kontaktowy.

 

Comments are closed.