Producent: Świat Kalendarzy

Potrzebujesz pomocy?

535 202 585

3 fakty, które przekonają Cię, że warto robić odręczne notatki

3 fakty, które przekonają Cię, że warto robić odręczne notatki

Notes, Notatki odręczne

Robienie notatek wielu osobom kojarzy się z czasami szkoły czy studiów, kiedy trzeba było notować najważniejsze informacje z wykładów. To właśnie ta umiejętność w dorosłym życiu może być nam bardzo przydatna i pomagać w osiąganiu naszych celów. Dlaczego? Sprawdź trzy najważniejsze powody.

 1# Synchronizujesz działanie swojego mózgu

Odbierane przez nas informacje z zewnątrz są analizowane przez część naszych komórek i segregowane. Pozostają jednak mniej lub bardziej uporządkowanym zbiorem danych. W momencie, gdy zaczynamy te informacje zapisywać w formie bardziej przetworzonej przez nasz mózg, do gry wkracza pozostała jego część. W ten sposób powstaje spójny obraz, w której dwie nasze półkule zaczynają ze sobą współpracować. To bardzo ważne dla naszego rozwoju i zmniejszenia ryzyka ewentualnych chorób w przyszłości jak np. Alzhaimer. W dobie, gdy wszystko jest digital, odręczne notatki mają więc szczególne znacznie.

2# Zwiększasz skuteczność zapamiętywania informacji

Jak już wspomnieliśmy wyżej informacje, które docierają do nas z zewnątrz to w pierwszej kolejności zbiór niepoukładanych komunikatów, które mózg przetwarza na własne konstrukcje. Dobrze byłoby je jeszcze zapamiętać. Robienie odręcznych notatek uruchamia tzw. pamięć mięśniową, dzięki której nasz mózg lepiej i na dłużej zapamiętuje wszystkie informacje. Do tego możemy dołożyć pamięć wzrokową i dobry efekt gwarantowany.

3# Szybciej łączysz ze sobą fakty i szybciej docierasz do potrzebnych informacji

Ręczne zapisywanie pozwala też na szybsze łączenie faktów i informacji zapisanych na innych stornach notesu. Samo zrobienie notatek, najlepiej w swoim indywidualnym notesie pozwala efektywniej docierać do różnych informacji, a więc ich korelacja następuje szybciej.  Istnieją różne techniki robienia notatek, które przedstawimy już niebawem. Jednym z najprostszych sposobów jest zapisywanie numerów stron, na których znajdują się powiązane z daną notatką informacje. Dzięki temu tworzymy szybką siatkę połączeń między własnymi informacjami.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, w jakich notesach najlepiej robić notatki to koniecznie zajrzyj tutaj.

Comments are closed.