Producent: Świat Kalendarzy

Potrzebujesz pomocy?

22 419 88 06

Plecki, wyklejki, emblematy… Słownik Kalendarzy!

Plecki, wyklejki, emblematy… Słownik Kalendarzy!

Słownik Kalendarzy

W opisie kalendarzy posługujemy się wieloma terminami poligraficznymi. Niejednokrotnie zwroty używane w opisach produktów potrafią być zagadką, dlatego – specjalnie dla klientów Świata Kalendarzy – stworzyliśmy mały słowniczek. Liczymy na to, że ułatwi on rozszyfrowanie najważniejszych pojęć.

 

Autorski kalendarz – kalendarz firmowy projektowany na indywidualne zamówienie, dokładnie według oczekiwań klienta, z indywidualnie dobraną oprawą, wykończeniem, wnętrzem.

Biuwar – rodzaj firmowego kalendarza biurkowego w postaci bloku kartek do notatek, z nadrukiem niewielkiego kalendarium rocznego.

Chamois – określenie odcienia papieru użytego do druku kalendarza książkowego. Oznacza elegancką, kremową barwę.

Emblemat – metalowe zdobienie oprawy kalendarza. Najczęściej emblemat ma formę logo firmy.

Główka – w firmowych kalendarzach trójdzielnych lub kalendarzach czterodzielnych dla firm, jest to część znajdująca się nad kalendariami. Stanowi ona największą powierzchnię do zadruku reklamowego w tych modelach kalendarzy.

Kalendarium – najważniejsza część kalendarza, czyli daty zaprezentowane w formie graficznej (cały miesiąc lub rok na jednej stronicy, z widocznym układem dat) lub rozpisane na poszczególne dni (jak w kalendarzach książkowych). W kalendarium zamieszczamy datę dzienną, miesiąc, rok, ale też informacje dodatkowe, np. imieniny, ważne rocznice, święta, wschód i zachód słońca itp.

Listwowanie – dotyczy kalendarzy planszowych. Na górnej i dolnej krawędzi kalendarza umieszcza się metalowe listwy, które zapobiegają podwijaniu się papieru.

Perforowane narożniki – niewielkie nacięcia w narożnikach stron, które można oderwać, kiedy dana karta stanie się nieaktualna. Dzięki oderwaniu narożników, łatwiej jest szybko otworzyć kalendarz na aktualnej dacie.

Plecki – w firmowym kalendarzu trójdzielnym lub czterodzielnym, część znajdująca się w środkowej części (czyli pod kalendariami), między główką a stopką. W niektórych modelach kalendarzy trójdzielnych plecki są specjalnie poszerzone, dzięki czemu uzyskujemy dodatkową powierzchnię reklamową.

Registry – w kalendarzach książkowych dla firm są to wycięcia lub nadruki na zewnętrznej krawędzi stronic (najczęściej z nazwami miesięcy). Ułatwiają one wyszukiwanie informacji w kalendarzu.

Stopka – w firmowym kalendarzu trójdzielnym lub czterodzielnym jest to część widoczna poniżej kalendariów. Znajduje się na niej miejsce na nadruk reklamowy, zwyczajowo umieszcza się tam również dane adresowe firmy.

Wyklejka – wewnętrzna strona oprawy kalendarza książkowego. Można wykorzystać ją do zadruku reklamowego.

Comments are closed.

Świat Kalendarzy

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od właściciela witryny Świata Kalendarzy tj. Art-X Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, informacji handlowych i marketingowych za pośrednictwem newslettera, w tym informacji o promocjach i ofertach specjalnych dotyczących Świata Kalendarzy. Administratorem Twoich danych osobowych jest Art-X Sp. z o.o. (ul. Ciołka 17/217, 01-445 Warszawa). Dane będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Przysługuje Ci prawo wniesienia sprzeciwu, prawo dostępu do danych, prawo żądania ich sprostowania, ich usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych osobowych dostępne są w Polityce prywatności Art-X Sp. z o.o. Regulamin serwisu oraz Polityka Prywatności znajdują się w stopce strony.

FreshMail.pl