Potrzebujesz pomocy?

22 419 89 01

Zakaz handlu w niedzielę. Dlaczego tak bardzo nas to irytuje?

Zakaz handlu w niedzielę mrozi krew w żyłach nie jednemu z nas. 42% Polaków uważa, że to utrudnianie życia, bo to jedyny dzień, w którym mogą zrobić zakupy. Ale co tak naprawdę sprawia, że boimy się zamkniętych sklepów w niedzielę?

Sprawa ma kilka przyczyn, ale wszystkie one sprowadzają się do czasu. Kiedyś życie było mniej wymagające, a dziś większość tygodniowego czasu spędzamy w pracy. Weekend moglibyśmy  wykorzystać na zrobienie zakupów. Tymczasem z dwóch dni zrobił nam się jeden.

Drugim czynnikiem jest strach przed brakiem dostępności. Chodzi dokładnie o to, aby mieć możliwość pójścia do sklepu w każdym momencie, kiedy nam czegoś zabraknie. Poczucie tego, że mamy gdzie kupić ewentualne produkty przez ostatnie lata zostało bardzo zakorzenione w naszym myśleniu. Dlatego aż 45% Polaków deklaruje, że będzie robić zakupy nawet w małych punktach, które w weekendy pozostaną otwarte. Ostatnim i prawdopodobnie najważniejszym powodem, dla którego Polacy tak obawiają się zakazu handlu jest konieczność organizacji własnego czasu. Do tej pory mogliśmy bez większego planowania udać się po zakupy. Nie musieliśmy dokładnie planować tego, co kupimy, bo mogliśmy się nad tym zastanowić w sklepie. Teraz musimy być bardziej zorganizowani. Jest jednak na to bardzo prosty sposób. Wystarczy notes i długopis, na którym zapiszemy listę zakupów, rozplanujemy podział dnia czy kolejność odwiedzanych sklepów. W ten sposób nasze zakupy staną się bardziej efektywne, a my zyskamy więcej cennego czasu.

Sposobem na zakaz handlu jest, więc zwykła organizacja czasu. Dzięki temu maksymalnie i efektywnie dla siebie wykorzystamy weekendowy czas.

A jeśli potrzebujesz dobrego notesu to koniecznie zajrzyj tutaj: http://swiatkalendarzy.com/notesy/

Comments are closed.