Producent: Świat Kalendarzy

Potrzebujesz pomocy?

22 419 88 06

3 fakty, które przekonają Cię, że warto robić odręczne notatki

3 fakty, które przekonają Cię, że warto robić odręczne notatki

Notes, Notatki odręczne

Robienie notatek wielu osobom kojarzy się z czasami szkoły czy studiów, kiedy trzeba było notować najważniejsze informacje z wykładów. To właśnie ta umiejętność w dorosłym życiu może być nam bardzo przydatna i pomagać w osiąganiu naszych celów. Dlaczego? Sprawdź trzy najważniejsze powody.

 1# Synchronizujesz działanie swojego mózgu

Odbierane przez nas informacje z zewnątrz są analizowane przez część naszych komórek i segregowane. Pozostają jednak mniej lub bardziej uporządkowanym zbiorem danych. W momencie, gdy zaczynamy te informacje zapisywać w formie bardziej przetworzonej przez nasz mózg, do gry wkracza pozostała jego część. W ten sposób powstaje spójny obraz, w której dwie nasze półkule zaczynają ze sobą współpracować. To bardzo ważne dla naszego rozwoju i zmniejszenia ryzyka ewentualnych chorób w przyszłości jak np. Alzhaimer. W dobie, gdy wszystko jest digital, odręczne notatki mają więc szczególne znacznie.

2# Zwiększasz skuteczność zapamiętywania informacji

Jak już wspomnieliśmy wyżej informacje, które docierają do nas z zewnątrz to w pierwszej kolejności zbiór niepoukładanych komunikatów, które mózg przetwarza na własne konstrukcje. Dobrze byłoby je jeszcze zapamiętać. Robienie odręcznych notatek uruchamia tzw. pamięć mięśniową, dzięki której nasz mózg lepiej i na dłużej zapamiętuje wszystkie informacje. Do tego możemy dołożyć pamięć wzrokową i dobry efekt gwarantowany.

3# Szybciej łączysz ze sobą fakty i szybciej docierasz do potrzebnych informacji

Ręczne zapisywanie pozwala też na szybsze łączenie faktów i informacji zapisanych na innych stornach notesu. Samo zrobienie notatek, najlepiej w swoim indywidualnym notesie pozwala efektywniej docierać do różnych informacji, a więc ich korelacja następuje szybciej.  Istnieją różne techniki robienia notatek, które przedstawimy już niebawem. Jednym z najprostszych sposobów jest zapisywanie numerów stron, na których znajdują się powiązane z daną notatką informacje. Dzięki temu tworzymy szybką siatkę połączeń między własnymi informacjami.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, w jakich notesach najlepiej robić notatki to koniecznie zajrzyj tutaj.

Comments are closed.

Świat Kalendarzy

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od właściciela witryny Świata Kalendarzy tj. Art-X Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, informacji handlowych i marketingowych za pośrednictwem newslettera, w tym informacji o promocjach i ofertach specjalnych dotyczących Świata Kalendarzy. Administratorem Twoich danych osobowych jest Art-X Sp. z o.o. (ul. Ciołka 17/217, 01-445 Warszawa). Dane będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Przysługuje Ci prawo wniesienia sprzeciwu, prawo dostępu do danych, prawo żądania ich sprostowania, ich usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych osobowych dostępne są w Polityce prywatności Art-X Sp. z o.o. Regulamin serwisu oraz Polityka Prywatności znajdują się w stopce strony.

FreshMail.pl